Kosiarki czołowe CORTO.

Pełna siła z przodu.

Kosiarki czołowe CORTO mają solidną i kompaktową konstrukcję, oraz doskonale dopasowują się do konturów gleby. Dzięki elastycznemu formowaniu pokosu oraz niezawodnemu cięciu stanowią one dobre rozwiązanie podczas licznych operacji koszenia.

Kosiarki czołowe CORTO.

Pełna siła z przodu.

Kosiarki czołowe CORTO mają solidną i kompaktową konstrukcję, oraz doskonale dopasowują się do konturów gleby. Dzięki elastycznemu formowaniu pokosu oraz niezawodnemu cięciu stanowią one dobre rozwiązanie podczas licznych operacji koszenia.

Kosiarki czołowe.

Pionier. 
Również na bezdrożach.

Kosiarki czołowe CORTO mają liczne talenty. Zarówno w pojedynkę, jak i w zespole. Żaden materiał nie jest zbyt wilgotny, żadne warunki zbyt trudne. A pod względem dopasowania do podłoża modele CORTO udowadniają, jak dosłownie można potraktować kwestię elastyczności.

CORTO 3200 F PROFILCORTO 310 FCORTO 285 F
3,05 m3,05 m2,82 m

CORTO 3200 F PROFIL. W pierwszym szeregu: profesjonalista uwzględniający kształt podłoża.

PROFIL – trójwymiarowe dopasowanie 
do gleby.

Dzięki kinematyce PROFIL kosiarka CORTO dopasowuje się trójwymiarowo do podłoża – i to niezależnie od ruchu ciągnika. Maszyna jest zawieszona na wahliwym koźle zaczepu, dzięki czemu idealnie i nadzwyczaj szybko dopasowuje się do konturów w poprzek kierunku jazdy.

Punkt obrotu blisko gleby.

Pozycja punktu obrotu blisko podłoża zapewnia wzdłużne dopasowanie kosiarki. Niskie prowadzenie po podłożu eliminuje wbijanie się maszyny w glebę i chroni darń. Można tu osiągać wysokie prędkości jazdy podczas koszenia. Efekt: równomierny obraz cięcia.

 • Wysoce odciążający: system ACTIVE FLOAT.

  Sprężyny odciążające lub opcjonalne odciążenie hydropneumatyczne ACTIVE FLOAT zapewnia stałą siłę nacisku kosiarki na podłoże. Wartość bieżącego ciśnienia odciążania można odczytać w kabinie z dobrze widocznego manometru. Odciążenie kosiarki można w dowolnym momencie dostosować do warunków pracy z fotela operatora – także podczas koszenia. Tak zapobiega się zanieczyszczeniu paszy i uzyskuje jej optymalną jakość.

 • FLEXGUARD – zabezpieczenie najazdowe.

  Zabezpieczenie najazdowe FLEXGUARD chroni boczne pałąki ochronne poprzez sprężyste odchylanie we wszystkich kierunkach. Zapobiega to uszkodzeniu fartuchów ochronnych w wyniku kolizji.

 • Komfortowe przeglądy.

  Do sprawdzenia naprężenia pasów klinowych służy optyczny znacznik. W razie konieczności pasy klinowe można napinać także z zewnątrz, bez otwierania pokrywy.

 • Rolnik Andreas Eldracher: "Czysta praca"

  Rolnik Andreas Eldracher z górzystego Allgäu jeździ 
kosiarką CORTO 3200 F PROFIL w połączeniu z DISCO 8400 CONTOUR:

  „Nie mieliśmy wątpliwości co do ponownego zakupu kosiarki CORTO. Jej poprzednikiem był również model CORTO, który przez 12 lat służył nam niezawodnie swoją techniką koszenia.

  W naszym modelu CORTO 3200 F PROFIL szczególnie podoba mi się ACTIVE FLOAT. Dzięki temu systemowi kosiarka unosi się i opada bez problemu i kosi czysto także na muldach. Przepływ materiału naprawdę przekonuje – pokosy są czysto ułożone! Po płaskim terenie często poruszam się z większą prędkością, do 18 km/h. Moja CORTO zapewnia bardzo dobrą wydajność i doskonałe pokosy – i to nawet w przypadku siana!”.

CORTO 310 F / 285 F. Często to te najmniejsze dokonują wielkich rzeczy.

Kompaktowe w transporcie.

Kosiarki czołowe CORTO można bezpiecznie transportować bez ich kołysania. Dba o to punkt ciężkości położony blisko ciągnika. Szerokość transportowa ze składanymi fartuchami ochronnymi wynosi mniej niż 3 m, a dzięki kompaktowej konstrukcji operator ma doskonały widok na drogę.

Jeden element – dwie korzyści.

Dźwignia nastawcza umożliwia indywidualną regulację wysokości cięcia kosiarek CORTO 310 F i 285 F oraz dopasowanie ich do zróżnicowanych warunków. Dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo kosiarki podczas transportu.

 • Jednolity przepływ masy.

  Cztery duże bębny o równej skuteczności transportowej oraz dwie amortyzowane tarcze pokosu tworzą wąskie, jednolite pokosy. Opcjonalnie dostępna jest dodatkowa para tarcz pokosu, która umożliwia jeszcze węższe odkładanie pokosu. Dzięki kompaktowej konstrukcji kosiarki czołowe CORTO są optymalne do pracy na zboczach – również w przypadku zastosowania mniejszych ciągników, wąskiego podbieracza lub przyczepy samozaładowczej.

 • Dopasowanie do podłoża w trzech wymiarach.

  Opatentowana, odciążana sprężynowo kinematyka przednia zapewnia optymalne dopasowanie do podłoża w poprzek i wzdłuż kierunku jazdy. Chroni to darń i zapobiega zanieczyszczeniu paszy. Obraz cięcia jest czysty – i to na całej szerokości roboczej. Opcjonalnie do odciążenia sprężynowego dostępne jest również odciążenie hydropneumatyczne ACTIVE FLOAT.

 • Zabezpieczenie najazdowe.

  CORTO przekonuje nie tylko nowym designem, lecz również jego funkcjonalnością. Krawędzie kosiarki są więc wyposażone w ochronę najazdową z elastycznej gumy, która zapobiega powstawaniu śladów użytkowania.