Kosiarki bębnowe CORTO

Kosiarki bębnowe 
o najwyższej niezawodności.

Kosiarki CORTO są gwarantem szybkiego, niezawodnego cięcia z wysoką wydajnością. Wszystko jedno, czy chodzi o kosiarkę czołową, montowaną za ciągnikiem czy ciągnioną – CORTO zawsze można zaufać.

Kosiarki bębnowe CORTO

Kosiarki bębnowe 
o najwyższej niezawodności.

Kosiarki CORTO są gwarantem szybkiego, niezawodnego cięcia z wysoką wydajnością. Wszystko jedno, czy chodzi o kosiarkę czołową, montowaną za ciągnikiem czy ciągnioną – CORTO zawsze można zaufać.

Technologia dla profesjonalistów.

Mocne – bębny tnące.

W naszych bębnach tnących oferujemy niezawodną technikę, która sprawdza się od dawna. Przeniesienie sił na bębny tnące odbywa się przez wałek sześciokątny i duże przekładnie kół stożkowych. Zapewnia to spokojną pracę, a stała kąpiel olejowa chroni części przed ścieraniem. Stała oś centralna przenosi uderzenia bębna tnącego bezpośrednio na ramę główną.

Dzięki temu napędy są zabezpieczone przed wstrząsami. Talerze ślizgowe zawsze swobodnie się obracają – chroniąc darń i zapobiegając zanieczyszczeniu paszy. Zależnie od modelu wysokość cięcia jest regulowana bezstopniowo lub 
za pomocą pierścieni dystansowych. Na glebach mokrych 
lub w terenie falistym wysokość cięcia można dodatkowo zwiększyć o 25 mm dzięki talerzom ślizgowym.

 1. Trwale smarowane przekładnie 
kół stożkowych
 2. Przeniesienie napędu wałkiem 6-kątnym
 3. Stała oś centralna
 4. Szybka wymiana noży
 5. Swobodnie obracające się 
talerze ślizgowe
 6. Bezstopniowa zmiana wysokości cięcia
 7. Płaszcze bębnów z wysokim stopniem skuteczności transportu
 • Niezawodny napęd.

  Bezpieczne, bezpośrednie przeniesienie napędu dzięki mocnej konstrukcji opartej o pasy klinowe, które elastycznie łagodzą skoki obciążenia i zapobiegają wstrząsom.

 • Stabilna rama przekładni.

  Odporna na odkształcenia rama przekładni jest połączona z bębnami bardzo mocnym kołnierzem i łatwo dostępna. Napęd prostoliniowy umożliwia bezstratne przeniesienie sił na pasy klinowe.

 • Jednolity przepływ masy.

  Duże przestrzenie między bębnami tnącymi zapewniają wysoką wydajność transportu i swobodny przepływ paszy. Różne opcjonalne elementy wspomagające umożliwiają dodatkową optymalizację i dopasowanie przepływu zależnie od łanu.

ACTIVE FLOAT.

Kosiarka zapewnia wszystko, 
co potrzebne do odciążenia podłoża.

Rzadko który łan jest jednolity. Różne warunki, jak mokre lub suche miejsca, wymagają elastycznego reagowania, co jest możliwe dzięki ACTIVE FLOAT. Działający jednostronnie zespół sterowania umożliwia szybką regulację siły nacisku kosiarki – także podczas jazdy. Dobrze widoczny z kabiny manometr pokazuje ustawioną wartość.

Obowiązuje żelazna zasada 
dla ACTIVE FLOAT.

Możliwie duże odciążenie, nie więcej obciążenia 
niż to konieczne. Pełne odciążenie kosiarki stosuje się przede wszystkim przy koszeniu na krawędziach pola. Kosiarka przesuwa się wtedy nad nierównościami, wykonując czyste cięcie.

Opory tarcia przekształcane w opory toczenia.

Wszystkie kosiarki tylne CLAAS CONTOUR są seryjnie wyposażone w hydropneumatyczne odciążenie ACTIVE FLOAT. W przypadku kosiarek czołowych ACTIVE FLOAT 
jest dostępne opcjonalnie. Odciążenie przenosi masę kosiarki z darni na ciągnik. Redukowane są boczne siły ściągania na zboczu, co zwiększa komfort jazdy.

Alternatywą dla hydropneumatycznego odciążania ACTIVE FLOAT jest regulowane odciążanie sprężynowe.

Opcjonalne odciążenie hydrauliczne ACTIVE FLOAT dla kosiarek czołowych.

Cylinder ACTIVE FLOAT do hydraulicznego odciążenia 
CORTO 3200 CONTOUR.

Interesujące szczegóły, 
które ułatwiają pracę.

 • Jakość, na której można polegać.

  Kosiarki CORTO są zbudowane tak, że wytrzymują stałe, wysokie obciążenia i zapewniają doskonałą jakość cięcia w każdej sytuacji. Są przy tym łatwe w obsłudze i niezawodnie pracują w każdych warunkach. Wszystkie niezbędne prace konserwacyjne można wykonać w szybki i komfortowy sposób, a dołączanie i odłączanie jest proste jak nigdy wcześniej.

 • Komfortowe dołączanie.

  Różne typy kosiarek wymagają indywidualnych rozwiązań. Kosiarki tylne CONTOUR mają przykładowo podwójne panewki wychwytujące i sworznie łączące na różnych wysokościach, które ułatwiają dołączanie. Wszystkie kosiarki czołowe można wygodnie dołączać trójkątem zaczepowym.

 • Zawsze uporządkowane.

  W celu zapewnienia pełnego zadowolenia także po pracy wszystkie ruchome części – jak kable, wałek przegubowy, węże hydrauliczne czy linka pociągowa – mają swoje stałe miejsce na kosiarce.

 • Szybka wymiana nożyków.

  Za pomocą dołączonej dźwigni montażowej możliwa jest wymiana noży jednym ruchem dłoni. Zapasowe noże przewożone są w pojemniku zabezpieczonym przed deszczem. Dźwignia montażowa i pojemnik na noże są umieszczone na kosiarce.

 • Dzielony fartuch ochronny.

  Fartuchy ochronne składają się z wielu części, dzięki czemu w razie potrzeby można szybko i tanio wymieniać pojedyncze uszkodzone elementy.

 • Składanie fartuchów ochronnych zapewnia dobrą dostępność wszystkich elementów.

  Najlepszy dostęp do bębnów na potrzeby czyszczenia i konserwacji belki tnącej we wszystkich modelach. Fartuchy ochronne można bezpiecznie zamocować na przewidzianych do tego celu hakach.

Najlepsza jakość paszy.

Codzienny cel kosiarki: 
doskonała jakość koszenia.

Jedna z dużych zalet CORTO: wszechstronność. Nieważne, czy chodzi o duże ilości paszy, o mokre, wyległe lub nierówne ładny, czy też o nierówne podłoże – kosiarka zawsze pozostawia czysty obraz cięcia i równomierne pokosy. Jest ona przy tym solidna, łatwa w obsłudze i wyjątkowo cicha.

 • Zmiana wysokości cięcia.

  Kosiarki czołowe CORTO 3200 F PROFIL są wyposażone seryjnie w bezstopniową regulację wysokości cięcia dźwignią montażową. Rozwiązanie to jest opcjonalnie dostępne dla CORTO 310 F i CORTO 285 F. W przypadku kosiarek tylnych regulacja wysokości odbywa się za pomocą cięgna górnego.

  Dodatkowo dla wszystkich kosiarek z serii CORTO do wyboru dostępna jest możliwość zwiększenia wysokości cięcia pierścieniami dystansowymi o 6 mm lub talerzem cięcia wysokiego o 25 mm.

 • Równomierny pokos.

  Tarcze pokosu formują paszę w równomierny pokos. Dwie dodatkowe, dostępne opcjonalnie tarcze pokosu zmniejszają jego szerokość. Mają one możliwość oddzielnego, trójwymiarowego odchylania się na przeszkodach. Żądana szerokość pokosu jest ustawiana za pomocą dźwigni na kosiarce.

 • We właściwym śladzie.

  Wszystkie kosiarki tylne CORTO są wyposażone w regulowane sworznie cięgien dolnych. Umożliwiają one dopasowanie do szerokości śladu ciągnika. Pozwala to na wykorzystanie całej szerokości roboczej lub ustawienie optymalnego pokrycia w połączeniu z kosiarką czołową.