MOVE na maksa.

Najlepsza jakość paszy dzięki optymalnemu dopasowaniu do podłoża.

Dzięki swobodzie ruchu pionowego w zakresie jednego metra DISCO MOVE szybko i optymalnie dostosowuje się do nierówności terenu nawet w przypadku dużych podnośników ciągnika i wysokich prędkości jazdy. Zapewnia to jak największą czystość zbieranego materiału – DISCO MOVE to partner zapewniający maksymalną elastyczność.

MOVE na maksa.

Najlepsza jakość paszy dzięki optymalnemu dopasowaniu do podłoża.

Dzięki swobodzie ruchu pionowego w zakresie jednego metra DISCO MOVE szybko i optymalnie dostosowuje się do nierówności terenu nawet w przypadku dużych podnośników ciągnika i wysokich prędkości jazdy. Zapewnia to jak największą czystość zbieranego materiału – DISCO MOVE to partner zapewniający maksymalną elastyczność.

Kosiarki czołowe DISCO.
Zawsze z przodu.

 • Dane techniczne kosiarek czołowych
  Szerokość roboczaKondycjoner walcowyKondycjoner palcowyBez kondycjonera
  Kosiarki czołowe MOVE1
  DISCO 3600 FRC MOVE3,40 m
  DISCO 3600 FC MOVE3,40 m
  DISCO 3600 F MOVE3,40 m
  DISCO 3200 FRC MOVE3,00 m
  DISCO 3200 FC MOVE3,00 m
  DISCO 3200 F MOVE3,00 m
  Kosiarki czołowe PROFIL1
  DISCO 3600 FRC PROFIL3,40 m
  DISCO 3600 FC PROFIL3,40 m
  DISCO 3600 F PROFIL3,40 m
  DISCO 3200 FRC PROFIL3,00 m
  DISCO 3200 FC PROFIL3,00 m
  DISCO 3200 F PROFIL3,00 m
  Kosiarki czołowe 1
  DISCO 3150 F3,00 m

  1 Modele dostępne zależnie od kraju

Kosiarki czołowe DISCO MOVE.

Wielofunkcyjny kozioł zaczepu.

Unikalny kozioł zaczepu zapewnia szybkie i łatwe dołączanie kosiarki za pośrednictwem podnośnika ciągnika lub trójkąta szybkiego łączenia.

Doczepianie i odczepianie nie wymaga użycia dodatkowych wsporników. Kompaktowa konstrukcja kozła zaczepu zapewnia dobry widok z przodu.

Optymalne dopasowanie do podłoża.

DISCO MOVE porusza się w poziomie i w pionie niezależnie od podnośnika ciągnika i samodzielnie przejmuje podnoszenie kosiarki. Nisko położony punkt obrotu belki dla małych oraz kinematyka MOVE dla dużych nierówności gleby zapewniają idealne dopasowanie do terenu – przy unikalnym zakresie ruchu w pionie wynoszącym jeden metr. Regulowane podczas jazdy, hydropneumatyczne odciążenie ACTIVE FLOAT jest zintegrowane seryjnie w koźle zaczepu.

Jednoczesne sterowanie kosiarką przednią i tylną.

DISCO MOVE to idealny partner dla kosiarek wielkopowierzchniowych DISCO. Zależnie od wyposażenia można sterować kosiarką przednią bezpośrednio przez hydraulikę kosiarki wielkopowierzchniowej. Poza dodatkowymi funkcjami poprawiającymi jakość jazdy operatora odciążają również procesy zautomatyzowane.

Komfortowe w obsłudze.

Zamontowany w kosiarce element nastawczy błyskawicznie wskazuje odpowiednią wysokość cięgieł dolnych. Złącza KENNFIXX® ułatwiają dołączanie i odłączanie węży hydraulicznych dzięki jednoznacznej kolorystyce i symbolom. Zależnie od wyposażenia ciągnika klient może wybrać stronę montażu przewodów hydraulicznych i manometru.

Wszystko w zasięgu wzroku.

Opcjonalne podwójne lusterka na koźle kosiarki zwiększają bezpieczeństwo na skrzyżowaniach z ograniczoną widocznością.


Prawidłowa decyzja.

Kosiarki czołowe PROFIL.

Kosiarki czołowe PROFIL są niepokonane. W połączeniu z kosiarkami tylnymi lub wielkopowierzchniowymi powstaje prawdziwy zespół marzeń. Jednak kosiarki radzą sobie świetnie także solo. Opatentowana kinematyka PROFIL gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do podłoża bez względu na teren, w którym pracuje maszyna.

 • Argumenty.
  • Belka tnąca MAX CUT z najwyższą jakością cięcia
  • Opcjonalne, hydropneumatyczne odciążenie ACTIVE FLOAT
  • Do wyboru dostępne z kondycjonerem palcowym, walcowym lub bez kondycjonera
  • Opcjonalnie składane tablice ostrzegawcze z oświetleniem do bezpiecznego transportu
 • PROFIL – trójwymiarowe dopasowanie do podłoża.

  Kinematyka PROFIL pozwala na trójwymiarowe dopasowanie kosiarek do podłoża, niezależnie od ruchów ciągnika.

  Kosiarka jest zawieszona na wahadłowym bloku, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do konturów w poprzek kierunku jazdy. Dzięki pozycji punktu obrotu blisko podłoża zapewnione jest wzdłużne dopasowanie kosiarki. Niskie prowadzenie po podłożu eliminuje wbijanie się maszyny w glebę i chroni darń. Można tu osiągać wysokie prędkości jazdy podczas koszenia. Efekt – równomierny obraz cięcia.

 • Składane fartuchy ochronne.

  Przy pomocy składanych fartuchów ochronnych szerokość transportową redukuje się do 3,00 m lub 3,40 m. Fartuchy ochronne są opcjonalnie składane hydraulicznie. Na potrzeby tej opcji konieczny jest zawór hydrauliczny o działaniu dwustronnym.

 • Konserwacja i czyszczenie.

  Składane wokół do góry fartuchy ochronne dają łatwy dostęp do belek tnących i wszystkich punktów konserwacji – idealne np. do wymiany nożyków.

  We wszystkich kosiarkach DISCO zamontowany jest pojemnik na zapasowe nożyki. Okresy smarowania wałka przegubowego wynoszą 250 godzin – co dodatkowo redukuje nakłady na konserwację.

Dopasowanie poprzecznie do kierunku jazdy na swobodnym zawieszeniu wahadłowym.

Dzięki nisko osadzonemu punktowi obrotu DISCO PROFIL podąża za konturami podłoża, a nie za ruchami ciągnika.

Kompaktowe zawieszenie na przednim podnośniku zapewnia duży prześwit na nawrotach.


Kompaktowa i wydajna.

DISCO 3150 F.

Również DISCO 3150 F jest wyposażona w profesjonalną technikę MAX CUT. Efekt tunelu zapewnia minimalną zawartość popiołu surowego. Jest to jeden z najważniejszych czynników w jakości paszy. Do standardowego wyposażenia należy tarcza pokosu i połówkowy bęben. Dzięki temu zbierany materiał jest odkładany w czysty pokos.

DISCO 3150 F jest odciążana do wyboru przez ustawiane sprężyny albo przez ACTIVE FLOAT.

 • Inteligentne wahanie poprzeczne.

  Ukośnie ustawiony punkt obrotu umożliwia perfekcyjne dopasowanie do podłoża. Dzięki temu darń jest chroniona, a zbierany materiał pozostaje czysty.

 • Stabilna budowa.

  DISCO 3150 F przekonuje znakomitą jakością CLAAS. Wszystkie komponenty mają takie same standardy jakościowe i grubości materiałów jak kosiarki czołowe serii PROFIL.

 • Kompaktowo i blisko ciągnika.

  Dzięki nisko osadzonemu punktowi obrotu DISCO PROFIL podąża za konturami podłoża, a nie za ruchami ciągnika.

  Kompaktowe zawieszenie blisko ciągnika gwarantuje idealne dopasowanie do podłoża i perfekcyjny obraz cięcia.

  Dzięki szczególnej budowie DISCO 3150 F nadaje się także do pracy z małymi ciągnikami oraz ciągnikami specjalnymi.

Bezawaryjna.

Ulrich Hasler z Allgäu w Niemczech jest zadowolony ze swojej DISCO 3150 F: „Jakość cięcia jest przez cały czas bardzo dobra. Kompaktowy kształt idealnie nadaje się do pagórkowatych pól w naszym regionie. Kosiarka jest lekka i nie dryfuje w dół zbocza, lecz czysto dopasowuje się do konturów pola”. Ponieważ pola są różne, Ulrich Hasler kosi niektóre z nich tylko raz w roku, inne zaś nawet pięciokrotnie. Dlatego technika musi być odpowiednia do każdych warunków. „Wysokie prędkości jazdy przy niskiej trawie i zjazdach w dolinę to nie zadanie dla każdej kosiarki czołowej, ale dla DISCO 3150 F – jak najbardziej”.