MOVE na maksa.

Najlepsza jakość paszy dzięki optymalnemu dopasowaniu do podłoża.

Dzięki swobodzie ruchu pionowego w zakresie jednego metra DISCO MOVE szybko i optymalnie dostosowuje się do nierówności terenu nawet w przypadku dużych podnośników ciągnika i wysokich prędkości jazdy. Zapewnia to jak największą czystość zbieranego materiału – DISCO MOVE to partner zapewniający maksymalną elastyczność.

MOVE na maksa.

Najlepsza jakość paszy dzięki optymalnemu dopasowaniu do podłoża.

Dzięki swobodzie ruchu pionowego w zakresie jednego metra DISCO MOVE szybko i optymalnie dostosowuje się do nierówności terenu nawet w przypadku dużych podnośników ciągnika i wysokich prędkości jazdy. Zapewnia to jak największą czystość zbieranego materiału – DISCO MOVE to partner zapewniający maksymalną elastyczność.

Kosiarki czołowe DISCO.
Zawsze z przodu.

 • Dane techniczne kosiarek czołowych
  Szerokość roboczaKondycjoner walcowyKondycjoner palcowyBez kondycjonera
  Kosiarki czołowe MOVE1
  DISCO 3600 FRC MOVE3,40 m
  DISCO 3600 FC MOVE3,40 m
  DISCO 3600 F MOVE3,40 m
  DISCO 3200 FRC MOVE3,00 m
  DISCO 3200 FC MOVE3,00 m
  DISCO 3200 F MOVE3,00 m
  Kosiarki czołowe PROFIL1
  DISCO 3600 FRC PROFIL3,40 m
  DISCO 3600 FC PROFIL3,40 m
  DISCO 3600 F PROFIL3,40 m
  DISCO 3200 FRC PROFIL3,00 m
  DISCO 3200 FC PROFIL3,00 m
  DISCO 3200 F PROFIL3,00 m
  Kosiarki czołowe 1
  DISCO 3150 F3,00 m

  1 Modele dostępne zależnie od kraju


Optymalne dopasowanie do podłoża.

DISCO MOVE

DISCO MOVE porusza się w poziomie i w pionie niezależnie od podnośnika ciągnika i samodzielnie przejmuje podnoszenie kosiarki. Nisko położony punkt obrotu belki dla małych oraz kinematyka MOVE dla dużych nierówności gleby zapewniają idealne dopasowanie do terenu – przy unikalnym zakresie ruchu w pionie wynoszącym jeden metr. Regulowane podczas jazdy, hydropneumatyczne odciążenie ACTIVE FLOAT jest zintegrowane seryjnie w koźle zaczepu.


Prawidłowa decyzja.

Kosiarki czołowe PROFIL.

Kosiarki czołowe PROFIL są niepokonane. W połączeniu z kosiarkami tylnymi lub wielkopowierzchniowymi powstaje prawdziwy zespół marzeń. Jednak kosiarki radzą sobie świetnie także solo. Opatentowana kinematyka PROFIL gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do podłoża bez względu na teren, w którym pracuje maszyna.

 • Argumenty.
  • Belka tnąca MAX CUT z najwyższą jakością cięcia
  • Opcjonalne, hydropneumatyczne odciążenie ACTIVE FLOAT
  • Do wyboru dostępne z kondycjonerem palcowym, walcowym lub bez kondycjonera
  • Opcjonalnie składane tablice ostrzegawcze z oświetleniem do bezpiecznego transportu
 • PROFIL – trójwymiarowe dopasowanie do podłoża.

  Kinematyka PROFIL pozwala na trójwymiarowe dopasowanie kosiarek do podłoża, niezależnie od ruchów ciągnika.

  Kosiarka jest zawieszona na wahadłowym bloku, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do konturów w poprzek kierunku jazdy. Dzięki pozycji punktu obrotu blisko podłoża zapewnione jest wzdłużne dopasowanie kosiarki. Niskie prowadzenie po podłożu eliminuje wbijanie się maszyny w glebę i chroni darń. Można tu osiągać wysokie prędkości jazdy podczas koszenia. Efekt – równomierny obraz cięcia.

 • Składane fartuchy ochronne.

  Przy pomocy składanych fartuchów ochronnych szerokość transportową redukuje się do 3,00 m lub 3,40 m. Fartuchy ochronne są opcjonalnie składane hydraulicznie. Na potrzeby tej opcji konieczny jest zawór hydrauliczny o działaniu dwustronnym.

 • Konserwacja i czyszczenie.

  Składane wokół do góry fartuchy ochronne dają łatwy dostęp do belek tnących i wszystkich punktów konserwacji – idealne np. do wymiany nożyków.

  We wszystkich kosiarkach DISCO zamontowany jest pojemnik na zapasowe nożyki. Okresy smarowania wałka przegubowego wynoszą 250 godzin – co dodatkowo redukuje nakłady na konserwację.

Dopasowanie poprzecznie do kierunku jazdy na swobodnym zawieszeniu wahadłowym.

Dzięki nisko osadzonemu punktowi obrotu DISCO PROFIL podąża za konturami podłoża, a nie za ruchami ciągnika.

Kompaktowe zawieszenie na przednim podnośniku zapewnia duży prześwit na nawrotach.


Kompaktowa i wydajna.

DISCO 3150 F.

Również DISCO 3150 F jest wyposażona w profesjonalną technikę MAX CUT. Efekt tunelu zapewnia minimalną zawartość popiołu surowego. Jest to jeden z najważniejszych czynników w jakości paszy. Do standardowego wyposażenia należy tarcza pokosu i połówkowy bęben. Dzięki temu zbierany materiał jest odkładany w czysty pokos.

DISCO 3150 F jest odciążana do wyboru przez ustawiane sprężyny albo przez ACTIVE FLOAT.

 • Inteligentne wahanie poprzeczne.

  Ukośnie ustawiony punkt obrotu umożliwia perfekcyjne dopasowanie do podłoża. Dzięki temu darń jest chroniona, a zbierany materiał pozostaje czysty.

 • Stabilna budowa.

  DISCO 3150 F przekonuje znakomitą jakością CLAAS. Wszystkie komponenty mają takie same standardy jakościowe i grubości materiałów jak kosiarki czołowe serii PROFIL.

 • Kompaktowo i blisko ciągnika.

  Dzięki nisko osadzonemu punktowi obrotu DISCO PROFIL podąża za konturami podłoża, a nie za ruchami ciągnika.

  Kompaktowe zawieszenie blisko ciągnika gwarantuje idealne dopasowanie do podłoża i perfekcyjny obraz cięcia.

  Dzięki szczególnej budowie DISCO 3150 F nadaje się także do pracy z małymi ciągnikami oraz ciągnikami specjalnymi.

Bezawaryjna.

Ulrich Hasler z Allgäu w Niemczech jest zadowolony ze swojej DISCO 3150 F: „Jakość cięcia jest przez cały czas bardzo dobra. Kompaktowy kształt idealnie nadaje się do pagórkowatych pól w naszym regionie. Kosiarka jest lekka i nie dryfuje w dół zbocza, lecz czysto dopasowuje się do konturów pola”. Ponieważ pola są różne, Ulrich Hasler kosi niektóre z nich tylko raz w roku, inne zaś nawet pięciokrotnie. Dlatego technika musi być odpowiednia do każdych warunków. „Wysokie prędkości jazdy przy niskiej trawie i zjazdach w dolinę to nie zadanie dla każdej kosiarki czołowej, ale dla DISCO 3150 F – jak najbardziej”.