Zgrabiarka czterowirnikowa.

Zgrabiarki czterowirnikowe LINER kryją w sobie zarówno ducha wynalazczości, jak i innowacyjności. Ponad 22 lat doświadczeń zebranych na rynku i w polu – w połączeniu z ciągłym dążeniem do rozwoju – to gwarancja optymalnych wyników zgrabiania.

Andreas Wetzel (menedżer produktu) i Clemens Frick (konstruktor) reprezentują zespół stojący za czterowirnikowymi zgrabiarkami LINER, który uczynił je tym, czym są teraz. Daj się przekonać!

Cztery wirniki dla mocnego pokosu. Ponad 20 lat doświadczenia.

Wynalezione. Sprawdzone. Z powodzeniem udoskonalane. Zgrabiarki czterowirnikowe LINER są synonimem jakości, efektywności, niezawodności i komfortu.

Konfiguruj teraz
Pobierz broszurę

Jakość.

Przywiązujemy dużą wagę do jakości pracy i paszy. Dlatego nie tylko oferujemy najszersze opony na rynku, lecz także największą ich różnorodność – nie tylko na podwoziu głównym, lecz również na podwoziu wirnika. Opcjonalnie jest ono dostępne także w wersji 6-kołowej dla wszystkich czterech wirników.

Ponadto w ofercie CLAAS dostępne jest opatentowane amortyzowane zawieszenie kardanowe. Podwójna sprężyna zapewnia szybką i prostą kompensację wirników, a tym samym ich absolutnie spokojny bieg – również przy wysokich prędkościach roboczych.

Efektywność.

Czas to pieniądz – i dlatego świadomie stawiamy na mechaniczny układ przeniesienia napędu, który jest nieskomplikowany, bezpośredni i efektywny. Zamontowane sprzęgła cierne zapewniają doskonałe przenoszenie siły oraz „zabezpieczenie przeciążeniowe Non-Stop”.

Ponadto opatentowana konstrukcja z podwójnym teleskopowaniem i profilem C umożliwia nadzwyczaj komfortowe i szybkie przełączanie pomiędzy pozycją roboczą a transportową – także szerokość roboczą można komfortowo regulować z poziomu kabiny.

Niezawodność.

Jeśli chodzi o serce zgrabiarki LINER, to rzecz jasna zdajemy się na naszą sprawdzoną głowicę wirnika Profi. Pracuje ona ze stałym smarowaniem w kąpieli olejowej, w ten sposób zapewniając maksymalną trwałość.

Jak kręgosłup dla ciała ludzkiego, tak rama główna jest centralnym elementem nośnym dla zgrabiarek czterowirnikowych. Dzięki niezwykle dużemu przekrojowi konstrukcja w połączeniu z profilem trapezowym zapewnia wyważoną absorpcję siły. We wnętrzu znajduje się dobrze chroniony blok sterowania, moduł elektroniki i zawory hydrauliczne.

Komfort.

Gdy praca przeciąga się do godzin nocnych, użytkownik nadal ma wszystko pod kontrolą. 6 opcjonalnych reflektorów LED zapewnia idealny widok wszystkich istotnych maszyn i obszarów roboczych.

Ponadto maszyna wspiera użytkownika nie tylko swoją inteligentną konstrukcją, lecz również absolutnie przemyślanymi rozwiązaniami. Wszystkie przyłącza są zatem czysto rozmieszczone w specjalnym uchwycie transportowym. Ponadto oznaczenie węży ułatwia dołączanie maszyny.

Jakość. Dla czystej pracy i czystej paszy.

Szerokie opony.

Zgrabiarki czterowirnikowe LINER można wyposażyć nie tylko w duże ogumienie podwozia głównego, lecz również w opcjonalne podwozie 6-kołowe dla wszystkich czterech wirników, które jest też dostępne z szerokimi oponami. To rozwiązanie zapewnia nawet o 75% większą szerokość przetaczania w porównaniu z poprzednimi modelami.

„Gleba to kapitał. Obecnie żadna inna zgrabiarka nie ma tak dużej powierzchni przylegania i nie porusza się w tak łagodny sposób”.

Markus Pfender,
Operator w przedsiębiorstwie usługowym w Krumm

Jakość. Dla czystej pracy i czystej paszy.

Opatentowane amortyzowane zawieszenie kardanowe.

Podwójne sprężyny na wszystkich czterech wirnikach umożliwiają ich absolutnie harmonijne ruchy. W połączeniu z zawieszeniem rozwiązanie to powoduje, że zaledwie 20% masy jest przenoszone na przednie opony podwozia wirnika, co umożliwia jego optymalne dopasowanie do konturu gleby.

„Opatentowane podwójne sprężyny łagodzą pracę wirników przy wysokich prędkościach jazdy. Jestem zachwycony genialną jazdą LINER”.

Matthias Buck,
Klient testujący

Efektywność. Dzięki silnym, przemyślanym rozwiązaniom.

Wydajny napęd.

Wirniki muszą być niezawodne, dlatego świadomie stawiamy na napęd mechaniczny. Liczne testy dowiodły, że jest on najbardziej efektywny i doskonale radzi sobie nawet z ogromnymi ilościami paszy, jak ma to miejsce np. w Wielkiej Brytanii.

„Dalsza jazda tam, gdzie inni stoją w miejscu. 50% więcej mocy dostępnej na zębach w porównaniu z napędem hydraulicznym”.

Raphael Spieler,
Inżynier ds. testów LINER

Efektywność. Dzięki silnym, przemyślanym rozwiązaniom.

Opatentowane wysięgniki teleskopowe.

Maks. 15 m szerokości roboczej przy zaledwie 3 m szerokości transportowej oraz mniej niż 4 m wysokości – w przypadku zgrabiarek czterowirnikowych LINER to oczywistość. Osiągniecie takiego efektu umożliwia wyjątkowa konstrukcja przedniego wysięgnika z opatentowanym, podwójnym teleskopem o profilu C. Dodatkowo możliwa jest błyskawiczna zmiana szerokości roboczej.

„Mimo swoich 15 m może stać się naprawdę wąska. I to bez zdejmowania dźwigarów zębów!”

Clemens Frick,
Konstruktor LINER

Niezawodność – cecha szczególna naszych maszyn.

Trwale smarowana głowica.

Serce zgrabiarki czterowirnikowej LINER pracuje w kąpieli olejowej, co zapewnia maksymalne osiągi i trwałość. Skąd to wiemy? Bo sprawdziło się już tysiące razy na rynku.

„Głowica zgrabiarki pracuje w kąpieli olejowej. Dzięki temu ten najbardziej obciążony element jest trwale smarowany i nie wymaga konserwacji”.

Christine Aßfalg,
Kontrolerka w CLAAS i rolniczka

Niezawodność – cecha szczególna naszych maszyn.

Masywna rama o profilu trapezoidalnym.

Doświadczenie zgromadzone podczas pracy na ponad 20 000 ha oraz niezliczone godziny spędzone na stanowisku kontrolnym porządnie „wstrząsały” ramą główną zgrabiarek czterowirnikowych LINER aż do chwili uruchomienia serii. Efekt? Zdany test – i to brawurowo!

„Duża rama o profilu trapezowym to twarda sztuka. Jej konstrukcja jest niewiarygodnie stabilna i masywna”.

Uli Biesenberger,
Obsługa stanowiska kontrolnego CLAAS

Komfort, który wszystko ułatwia.

Jednoznaczne przypisanie węży.

Czy to wariant BUSINESS, czy TREND. Dzięki inteligentnie skonstruowanemu schowkowi węże są nie tylko przejrzyście rozmieszczone: ich oznaczenia umożliwiają przyporządkowanie 1:1 do odpowiedniej funkcji, a oznaczenia na uchwycie bardzo ułatwiają dołączanie i odłączanie maszyny.

„Na polu nikt nie chce tracić ani minuty. Węże są jednoznacznie przyporządkowane, umożliwiając wyjątkowo łatwe dołączanie”.

Linus Kesenheimer,
Konstruktor LINER

Komfort, który wszystko ułatwia.

Reflektory LED.

Czasami dzień pracy trwa jeszcze po zapadnięciu zmroku. W takich warunkach konieczna jest optymalna widoczność wirników i otoczenia pracy – jest to możliwe dzięki 6 opcjonalnym, idealnie rozmieszczonym reflektorom LED.

„Dobrze pracować da się tylko wtedy, gdy jest dobra widoczność. Reflektory LED rozświetlają obszar pracy, czyniąc go tak jasnym jak za dnia”.

Michael Wessner,
Kierownik ds. montażu LINER i operator w przedsiębiorstwie usługowym

Pełen profesjonalizm. Zgrabiarki czterowirnikowe.

Warianty wyposażenia modeli BUSINESS i TREND.

BUSINESS
TREND

Sterowanie ISOBUS.

Więcej

Elastyczne zastosowanie na polu.

Więcej

Przemyślana obsługa.

Więcej

Jasno jak w dzień także nocą.

Więcej

Bezpośrednia obsługa zaworami hydraulicznymi.

Więcej

Zmiana szerokości roboczej i szerokości pokosu.

Więcej

Czwórka wygrywa – stąd zgrabiarki czterowirnikowe.

LINER 4900
BUSINESS

 • Szerokość robocza: 10,10–15,00 m
 • Średnica wirnika: 3,80 m
 • Dźwigary zębów / wirnik: 14
 • PROFIX: seria
Konfiguruj teraz

LINER 4800
BUSINESS/TREND

 • Szerokość robocza: 9,30–13,60 m
 • Średnica wirnika: 3,50 m
 • Dźwigary zębów / wirnik: 12
 • PROFIX: seria
Konfiguruj teraz

LINER 4700
TREND

 • Szerokość robocza: 9,30–12,70 m
 • Średnica wirnika: 3,50 m
 • Dźwigary zębów / wirnik: 12
 • PROFIX: seria
Konfiguruj teraz

Poznaj LINER w rzeczywistości rozszerzonej.

Chcesz zobaczyć, jak nowy LINER poradzi sobie w Twoim gospodarstwie? Po prostu kliknij przycisk, co spowoduje otwarcie aplikacji rzeczywistości rozszerzonej, która umiejscowi w Twoim gospodarstwie trójwymiarową zgrabiarkę. Możesz ją sprawdzić ze wszystkich stron i przyjrzeć się bliżej wszystkim detalom, używając smartfona.

Wrażenia.