QUADRANT 4000

Z myślą o przyszłości.

Przywiędnięte rośliny na kiszonkę, siano czy słoma są formowane w kształtne baloty, przy czym ich stopień sprasowania oraz długość można zmieniać zależnie od potrzeb.

QUADRANT 4000

Z myślą o przyszłości.

Przywiędnięte rośliny na kiszonkę, siano czy słoma są formowane w kształtne baloty, przy czym ich stopień sprasowania oraz długość można zmieniać zależnie od potrzeb.

Prostokątne baloty.

QUADRANT 4000

Stabilny kształt.

Kanał prasowania o długości 2,12 m z wysokimi oporami tarcia i tłokiem napędzanym przez dużą przekładnię główną ma potencjał tworzenia wyjątkowo mocnych balotów z zachowaniem wysokiej wydajności. Tłok jest prowadzony na czterech dużych rolkach i wspólnie z ustawialnymi płytami bocznymi zapewnia doskonałe zagęszczenie balotów w każdych warunkach zbioru. Słoma, siano i kiszonka prasowane są niewielkimi pakietami w rekordowo krótkim czasie: 61 skoków tłoka na minutę i działające od góry ciśnienie hydrauliczne daje mocno sprasowane baloty i optymalne zagęszczenie na metr sześcienny.

QUADRANT 4000

Nowa koncepcja kanału i większe zagęszczenie.

Materiał jest mocno ugnieciony w kanale prasowania z hydraulicznym ustawieniem ciśnienia kanału z kabiny i tworzy twarde, stabilne baloty. Każdy z balotów otrzymuje możliwie wysoką, stałą gęstość i długość. Są to najlepsze warunki do sprawnego transportu bel z pomocą samochodów ciężarowych.

Kompakt.

Ciśnienie prasowania można zawsze łatwo i szybko dopasować do warunków pracy za pośrednictwem pulpitu obsługowego. Optymalnie umieszczone koło gwiazdowe dokładnie nadzoruje ustawioną długość balotów – w zakresie od 0,70 do 2,40 m. Kompaktowe, zwarte, prostokątne baloty opuszczają kanał prasowania i są układane na polu przez ześlizg rolkowy.

QUADRANT 4000

Czyste odkładanie.

Ważne dla wszystkich, którzy prasują zarobkowo: seryjny wypychacz balotów całkowicie opróżnia kanał prasowania aż do ostatniego balotu włącznie. Nic nie zostaje w prasie przed jej wyczyszczeniem i przezimowaniem. Sterowanie wyrzutnikiem balotów odbywa się bezpośrednio na prasie.

Rolkowy ześlizg delikatnie układa gotowe baloty na polu.

QUADRANT 4000

Dwa za jednym zamachem.

Z dołączonym wózkiem zbierającym DUO PAC baloty są odkładane na polu po dwa naraz. Uzyskuje się sztaple o szerokości 80 cm i wysokości 100 cm, doskonale nadające się do załadunku odpowiednim chwytakiem na pojazdy transportowe.

Wiązanie. Idealne węzły.

QUADRANT 4000

Aparaty wiążące CLAAS.

Prasy CLAAS byłyby nie do pomyślenia bez legendarnych supłaczy CLAAS. Pojedynczy supłacz był pierwszym patentem CLAAS i już w 1921 roku został wyróżniony medalem DLG. Również dzisiaj CLAAS jest jedynym producentem maszyn rolniczych korzystającym z aparatów wiążących o własnej konstrukcji.

Aparat wiążący CLAAS zadecydował w przeszłości o sukcesie pras CLAAS na skalę światową, zapewniając im wyjątkowo mocne węzły.

QUADRANT 4000

Czysto.

Podwójna dmuchawa TURBO FAN czyści supłacze z resztek źdźbeł, sieczki i kurzu. Zapewnia doskonałą jakość pracy także w suchych żniwach z niezawodnością wiązania. Wyeliminowano czas konieczny do ich czyszczenia.

QUADRANT 4000

Ekonomika.

Sznurek CLAAS do pras jest dostosowany do wszystkich aparatów wiążących CLAAS. Jest odporny na zerwanie i tak gładki, że zużycie supłaczy jest minimalne. Przy każdym nowym napełnieniu można do każdego z aparatów przyłączyć cztery kłębki sznurka, bez konieczności ich zmiany – to oszczędza czas. Wyważony stosunek siły węzłów i wydajności sznurka CLAAS to naprawdę ekonomiczny wybór. Sznurek CLAAS do pras nadaje się do stosowania w każdej prasie i w każdych warunkach zbioru.

Pwene związanie.

Wysokowydajne aparaty wiążące przekonują nieporównywalnie mocnymi węzłami. Cztery supłacze napędzane są bezpośrednio przez wałek Kardana i pracują wyjątkowo szybko, precyzyjnie i niezawodnie. Nowa koncepcja supłaczy z aktywnym dociskaczem sznurka, agresywną płytką zaciskającą i elektromechanicznym uruchamianiem zwiększa niezawodność wiązania w każdych warunkach. Bezpośredni napęd zapewnia stałą synchronizację tłoków i igieł. Gdy igła pozostanie w kanale prasowania, tłok zatrzyma się automatycznie, aby zapobiec kolizji z igłami.

Kolejna zaleta: supłacze nie tworzą resztek sznurka szkodliwych dla zwierząt i w produkcji energii.

QUADRANT 4000

Ekonomiczne rozwiązania.

Duże zasobniki sznurka w QUADRANT 4000 można odchylać na bok, aby ułatwić doprowadzenie sznurka do supłaczy i  uprościć czyszczenie maszyny. Ogółem jest tu miejsce na 16 kłębków sznurka o długości od 130 do 150 m/kg. Wystarcza to na długi dzień pracy.