QUADRANT 4000

Z myślą o przyszłości.

Przywiędnięte rośliny na kiszonkę, siano czy słoma są formowane w kształtne baloty, przy czym ich stopień sprasowania oraz długość można zmieniać zależnie od potrzeb.

QUADRANT 4000

Z myślą o przyszłości.

Przywiędnięte rośliny na kiszonkę, siano czy słoma są formowane w kształtne baloty, przy czym ich stopień sprasowania oraz długość można zmieniać zależnie od potrzeb.

Inteligentne zabezpieczenie.

QUADRANT 4000

Jasno podzielone.

QUADRANT 4000 wyróżnia prosta budowa. Aż do ostatniego detalu wszystko jest tu ułożone jasno i przejrzyście, łatwo dostępne, bardzo przyjazne w konserwacji. Cenny czas przeznaczony jest na pracę a nie na kłopotliwe przeglądy. Prostoliniowy napęd pracuje niezawodnie, z niewielkim oporem i wysoką pewnością działania. Mocna przekładnia centralna rozdziela moc napędu na poszczególne podzespoły.

61 mocnych uderzeń tłoka na minutę oznacza wysokie zagęszczenie balotów oraz najwyższą wydajność w każdym materiale. Skokowe obciążenia QUADRANT przyjmuje bardzo spokojnie, ponieważ koło zamachowe o masie 170 kg z zabezpieczeniem 2800 Nm umieszczonym przed przekładnią główną zapewnia równą pracę i spokojny bieg maszyny. Efektem tego rozwiązania  jest bezpieczeństwo i więcej balotów na godzinę.

Stałe bezpieczeństwo.

Przemyślana technika zabezpieczeń  troszczy się o pracę bez zatorów. Genialny napęd zgarniacza, igieł i supłaczy za pomocą wałków oraz przekładni zapewnia najwyższą wydajność. Praca chroniona jest sprzęgłem przekładni głównej przed przeciążeniami, jakie mogą występować przy podbieraniu.

Interaktywne powiązanie.

Dodatkowe, krzywkowe sprzęgło odłączające zgarniacza eliminuje powstawanie zatorów w maszynie. Jeśli na skutek zbyt wielkiej masy to sprzęgło zadziała, to następuje wyłączenie podbieracza sterowane przez przekładnię zgarniacza. Sygnał na CLAAS OPERATOR informuje operatora, aby zmniejszył liczbę obrotów, co spowoduje ponowne załączenie sprzęgła i pracę będzie można kontynuować bez wychodzenia z ciągnika. Tak zyskuje się cenny czas.

Także tłok prasujący jest chroniony przed przeciążeniami sprzęgłem odłączającym. Wszystkie sprzęgła przeciążeniowe automatycznie zatrzaskują się ponownie po zmniejszeniu liczby obrotów WOM. W razie usterki nie trzeba wychodzić z ciągnika.

Specjalne zabezpieczenie.

Zgarniacz jest zabezpieczony dodatkowym, specjalnie dostosowanym sprzęgłem odłączającym o sile 4300 Nm, które doskonale zapobiega zapchaniu maszyny. Wzrost momentu obrotowego o 20% zapewnia wysoki poziom wydajności. Komfort obsługi jest tu znakomity.

Stabilne połączenie.

Nowa, nitowana rama przednia oraz część środkowa pozwalają, tak jak we wszystkich prasach QUADRANT, osiągać elastyczność i wysokie opory przesuwu.