Podwozie gąsienicowe TERRA TRAC.

Ochrona gleby to czynnik podnoszący plony.

Gleba jest chroniona przez dużą powierzchnię przylegania podwozi gąsienicowych kombajnów, sieczkarni polowych i ciągników. Dzięki niewielkiej szerokości transportowej poruszają się one po drogach z prędkością do 40 km/h.

Podwozie gąsienicowe TERRA TRAC.

Ochrona gleby to czynnik podnoszący plony.

Gleba jest chroniona przez dużą powierzchnię przylegania podwozi gąsienicowych kombajnów, sieczkarni polowych i ciągników. Dzięki niewielkiej szerokości transportowej poruszają się one po drogach z prędkością do 40 km/h.

Technologia.

Rozwiązanie generujące siły.

Koncepcja napędu TERRA TRAC z opatentowaną kinematyką łączy niezawodne i trwałe komponenty z zaawansowaną technologią.

  • Zwarty siłowo napęd: napęd nie jest przerywany przez poszczególne zęby – zamiast tego ciągły napęd uzyskiwany przez zwarcie cierne całej taśmy.
  • Duże koła jezdne: zapobiegają one szybkiemu wnikaniu w podłoże i umożliwiają lepsze wyjeżdżanie ze śladu w ekstremalnych warunkach. Duża średnica zapewnia większą powierzchnię styku z taśmą bieżną umożliwiając skuteczne przenoszenie sił.
  • Amortyzacja hydropneumatyczna: inteligentny system amortyzacji zapewnia wysoki komfort jazdy i niewielkie obciążenie maszyny, przy czym koła jezdne i rolki podporowe są amortyzowane oddzielnie. Pozwala to na osiągnięcie prędkości jazdy do 40 km/h oraz wyraźnie lepszą stabilność na zakrętach.
  • Automatyczne napinanie taśm: stabilna taśma bieżna jest napinana dodatkowym cylindrem hydraulicznym, co zapobiega uślizgowi. Napięcie jest stale kontrolowane przez system elektroniczny; przy spadku ciśnienia kierowca otrzymuje ostrzeżenie z CEBIS.

Zalety.

Koncepcja napędu TERRA TRAC przekonuje rolników i przedsiębiorców z całego świata dzięki następującym cechom:

  • Duża powierzchnia przylegania przy szerokości transportowej zgodnej z niemieckim Prawem o Ruchu Drogowym (StVZO)
  • Eliminacja nacisku na podłoże i ochrona struktury gleby
  • Mniejsze opory jazdy, poślizg i zużycie paliwa oraz większa stabilność na zboczach dzięki zoptymalizowanej trakcji
  • Zwiększenie wydajności w sezonie dzięki wydłużeniu czasu pracy, również w trudnych warunkach
  • Bardziej płaskie ślady przejazdów, które można łatwo usunąć podczas późniejszej uprawy gleby
  • Komfortowe stanowisko pracy na polu i drodze również przy wysokich prędkościach do 40 km/h dzięki podwoziu gąsienicowemu z pełną amortyzacją

Zalety te mają wpływ na wydajność gospodarstw i niosą ze sobą ogromny potencjał oszczędności. Utrzymanie dobrej struktury gleby jest podstawowym warunkiem dobrych plonów. Dzięki dobremu stanowi podłoża można też zminimalizować nakłady na nawożenie, gdyż zdrowa gleba w porównaniu z ugniecioną łatwiej mobilizuje dostępne składniki odżywcze.

Dzięki zastosowaniu podwozia gąsienicowego TERRA TRAC możliwa jest również oszczędność paliwa. Późniejsza uprawa gleby charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na siłę uciągu, gdyż ugniatanie zachodzi na powierzchni – w porównaniu z innymi systemami napędowymi w równoważnych klasach ciężkości. Dobre parametry trakcji podwozia gąsienicowego zwiększają siłę uciągu, a tym samym i siłę uderzenia przy takim samym zużyciu paliwa.

Całościowe podejście.

Zalety koncepcji TERRA TRAC są oczywiste i sprawdzają się w kombajnach od ponad 20 lat. W celu pełnego wyczerpania potencjału systemu istotne jest całościowe podejście do kwestii ochrony gleby. W związku z tym glebę należy traktować w łagodny sposób w całym łańcuchu procesu, tj. podczas wszystkich zabiegów roboczych. Właśnie CLAAS uważa za logiczne przeniesienie tej koncepcji również na ciągniki i sieczkarnie, tak aby rolnicy i przedsiębiorcy mogli w zrównoważony sposób traktować i uprawiać podstawę swojej działalności, jaką jest gleba – od wysiewu aż do zbiorów.